دسته
پیوند روزانه
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3508
تعداد نوشته ها : 5
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

بله درست شنیدید، گوگل برای خود یک کشور خرید! این کشور که البته تنها یک جزیره است قرارhttp://googlified.com/files/fsm-google-doodle.jpgاست تا ماه آینده به مقر اصلی این غول رسانه تبدیل شود با ما در نگاهی به این رخداد و جذابیت های این جزیره برای گوگل و کارکنانش همراه شوید.

 پس از خبرهای هیجان انگیز کمپانی گوگل که این روزها نام آن را در همه جا می شنویم این بار خبری کاملا متفاوت و اندکی باور نکردنی از این موتور جستجو منتشر شده است. گوگل با بررسی چندین جزیره مختلف در نقاط مختلف دنیا بلاخره حزیره Gogooroa واقع در اقیانوس آرام را برای انتقال تمامی مستقلات خود به آن انتخاب کرد.

  این جزیره کوچک و بسیار زیبا از دو جهت جذابیت ویژه ای برای گوگل دارد که مهمترین آنها بدون شک ظاهر خاص این جزیره است جائیکه این جزیره در نگاه از بالا کاملا به فرم حرف G آنهم از نوع بزرگ آن است که برای گوگل بسیار اهمیت دارد. http://www.writeage.com/images/google_buy_gogooroa_02.jpgجذابیت دوم این جزیره که اتفاقا اهمیت آن از اولی نیز کمتر نیست، دامنه ویژه اختصاص یافته به این منطقه در اینترنت است جائیکه بر سیاق .us در آمریکا و .uk در انگلستان، به Gogooroa علامت اختصاری .go تعلق می گیرد که این نیز برای گوگل موفقیت فوق العاده ای محسوب می گردد و از قرار معلوم صفحه اول این جستجو گر در آینده نزدیک به google.go تغییر خواهد کرد. البته قرار است نام این جزیره پس از نقل مکان گوگل از Mountain View در کالیفرنیا به آن به Googland تغییر یابد.

 البته این پایان ماجرا نیست و جالب است بدانید که پس از نقل مکان گوگلی های به این نقطه از دنیا "اریک اشمیت" مدیر عامل گوگل رسما بعنوان رئیس جمهور Googland انتخاب می گردد و "سرگئی برین" و "لاری پیج" که هر دو از موسسان گوگل محسوب می شوند بعنوان نخست وزیر در بخش های تجارت خارجی و تکنولوژِی این کشور مشغول به کار می شوند!! 

خبر جالب دیگر در این زمینه شنیده شدن نام "بیل گیتس" بعنوان وزیر تحقیقات، توسعه و رقابت است که البته تلویحا توسط جناب گیتس با اعلام آنکه به شنا علاقه ای ندارد و کوهستان را ترجیح می دهد رد شده است.

زیبائی های این جزیره همانند دیگر نمونه های آن در اقیانوس آرام وصف ناشدنی ست و لذتی که کارمندان گوگل از بودن در این جزیره احساس می کنند غیر قابل تصور است اما جذابیت های دیگری که پیرامون این جزیره برای گوگلی ها بوجود خواهد آمد قانونی ست که از هم اکنون به روشنی در رابطه با آن صحبت می شود و آن نیز رویائی به نام نپرداختن مالیات در این جزیره است و گوگلی ها می توانند با درآمد افسانه ای خود تا می توانند زندگی را به کام خود شیرین کرده و یک سنت مالیات نیز نپردازند (البته لذت این امر برای ما که نمی دانیم مالیات چه درختی ست قابل درک نیست).

 در این جزیره برای هر گوگلی خانه ای رویائی ساخته می شود که گذشته از موارد معمول حتما باید دارای یک آکواریم بزرگ در خانه و یک ماهی گرمسیری بروی میز کار باشد. همچنین هر گوگلی می بایست حداقل 20 درصد از زمان کارکرد روزانه خود را به ماهیگیری اختصاص دهد و حتی قرار است کلکسیونی از ماهی های زیبای صید شده از این منطقه به نمایش گذاشته شود. غذای اصلی ساکنان Googland ماهی خواهد بود که منبع سرشاری از فسفر و امگا 3 بوده و در سر ذوق آوردن اهالی گوگل و افزایش هوش آنها موثر خواهد بود، استراتژی که گوگل در رقابت با سایر رقبا بروی آن حساب ویژه ای باز کرده است و بلاخره گوگلی ها در این منطقه به تمرین رقص های ساکنان محلی این ناحیه نیز خواهند پرداخت.

اما شاید اولین سوالی که پس از خواندن سطور فوق به ذهن خطور می کند چگونگی نگه داری 15000 سرور و دیتا سنتر گوگل در این جزیره کاملا مرطوب و خاص است. پاسخ به این سوال بر بهت خوانندگان کاملا می افزاید چرا که گوگل قصد دارد تمامی سرور های خود را در زیر آب و در یک تالاب داخل جزیره قرار دهد امری که گذشته از مسائل فنی دلائل امنیتی فراوانی نیز دارد از جمله آنکه دسترسی به این بخش تنها از طریق غواصی در زیر آب امکان پذیر است.

 دیگر اخبار بدست آمده از این گزارش حاکی از آن است که گوگل به دنبال خرید پنج جزیره دیگر به شکل های O O G L E در پنج قاره جهان است که بدین ترتیب و با عملی شدن این رویا نگفته پیداست که چه اتفاقی برای دیگر رقبای گوگل خواهد افتاد.

 

 بعدالتحریر:

ظاهرا این قضیه یک شوخی از طرف یک فرانسوی شوخ طبع بیشتر نبوده! شوخی ای که حتی خبرگزاری های داخلی هم اون رو باور کردند (مثلا در ضمیمه کلیک روزنامه جام جم در اینجا خبر کوتاهش به چاپ رسیده بود) - با تشکر از خواننده خوبمان علی بابت ارسال لینک.

دسته ها : اینترنت
يکشنبه بیستم 11 1387
http://www.gigaimage.com/images/2aewsofvl8s97hau6zl2.jpgامروز که به سایت یاهو رفتم دیدم صفحه اصلی یاهو عوض شده و در بالی صفحه لینکی با نام Retrun To Classic درج شده تا به صفحه قدیمی یاهو رفت. و لینکی با عنوان Send Feedback نیز درج شده تا بازخورد مردم را در زمینه صفحه جدید محک بزنند. ما که هیجان زده شده بودیم رفتیم تو Google گفتیم یک گشتی بزنیم ببینیم ملت نظرشان درباره یاهو چیست که خردیم به یک مطلب که خیلی حال کردیم. مطلب این بود.

 

بازدیدکنندگانی که به صورت تصادفی انتخاب شده اند با مشاهده وب سایت یاهو به زودی می توانند به طراحی مجدد عظیم این صفحه یاری رسانند.
افراد انتخاب شده بازخورد خود را پیرامون شیوه های مختلف ارائه اطلاعات و کاربردها برای کاربران عادی به یاهو ارائه خواهند داد.
این شرکت امیدوار است این نونمایی کردن تعداد افرادی را که از این صفحه بازدید می کنند ارتقا داده و موجب بهبود درآمدهای تبلیغاتی خود گردد. بنابر ادعای یاهو، صفحه خانگی این سایت پر ترافیک ترین صفحه این وب سایت بوده و در ماه بیش از 300 میلیون بیننده دارد.
گفتنی است آخرین تغییرات داده شده در این سایت مربوط به ماه می سال 2006 می باشد. اما به گفته قائم مقام ارشد یاهو تغییرات حاضر فراتر از افزودن چند آیتم بوده و دامنه بسیار گسترده تری دارد. این تغییرات باهدف ارائه ابزار شخصی سازی صورت می گیرد و به کاربران فرصتی خواهد داد تا با سرویس My Yahoo صفحات نخست خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
با کمک تغییرات جدید کاربردهای بسیاری در دسترس کاربران گذاشته خواهد تا بتوانند با استفاده از فناوری نوین ارتباطی طرح های جدید و ارتباطات جدید خود را شکل دهند.
این تغییرات مسلماً به افزایش بازدید کننده و تقویت بخش تبلیغات این وب سایت جهانی کمک شایان توجهی خواهد نمود.
 

در روز اول 2009 ما رفتیم یاهو تا در آن User را وارد کردم و به اصطلاح Sing in شویم که دیدم صفحه یاهو عوض شد! وقتی Sing Out کردم بزگشت به حالت اول. حالا اگر شما نتوانستید چشمتان را به جمال یاهوی جدید روشن کنید عکسش را ببینید. البته حق کپی رایت یادت نره!

کلمات کلیدی: صفحه جدید یاهو، New Yahoo! Home page، تصادفی، بتا، آزمایشی، Test، Beta، 2009

دسته ها : اینترنت
پنج شنبه هفدهم 11 1387
X