دسته
پیوند روزانه
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3510
تعداد نوشته ها : 5
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

بله درست شنیدید، گوگل برای خود یک کشور خرید! این کشور که البته تنها یک جزیره است قرارhttp://googlified.com/files/fsm-google-doodle.jpgاست تا ماه آینده به مقر اصلی این غول رسانه تبدیل شود با ما در نگاهی به این رخداد و جذابیت های این جزیره برای گوگل و کارکنانش همراه شوید.

 پس از خبرهای هیجان انگیز کمپانی گوگل که این روزها نام آن را در همه جا می شنویم این بار خبری کاملا متفاوت و اندکی باور نکردنی از این موتور جستجو منتشر شده است. گوگل با بررسی چندین جزیره مختلف در نقاط مختلف دنیا بلاخره حزیره Gogooroa واقع در اقیانوس آرام را برای انتقال تمامی مستقلات خود به آن انتخاب کرد.

  این جزیره کوچک و بسیار زیبا از دو جهت جذابیت ویژه ای برای گوگل دارد که مهمترین آنها بدون شک ظاهر خاص این جزیره است جائیکه این جزیره در نگاه از بالا کاملا به فرم حرف G آنهم از نوع بزرگ آن است که برای گوگل بسیار اهمیت دارد. http://www.writeage.com/images/google_buy_gogooroa_02.jpgجذابیت دوم این جزیره که اتفاقا اهمیت آن از اولی نیز کمتر نیست، دامنه ویژه اختصاص یافته به این منطقه در اینترنت است جائیکه بر سیاق .us در آمریکا و .uk در انگلستان، به Gogooroa علامت اختصاری .go تعلق می گیرد که این نیز برای گوگل موفقیت فوق العاده ای محسوب می گردد و از قرار معلوم صفحه اول این جستجو گر در آینده نزدیک به google.go تغییر خواهد کرد. البته قرار است نام این جزیره پس از نقل مکان گوگل از Mountain View در کالیفرنیا به آن به Googland تغییر یابد.

 البته این پایان ماجرا نیست و جالب است بدانید که پس از نقل مکان گوگلی های به این نقطه از دنیا "اریک اشمیت" مدیر عامل گوگل رسما بعنوان رئیس جمهور Googland انتخاب می گردد و "سرگئی برین" و "لاری پیج" که هر دو از موسسان گوگل محسوب می شوند بعنوان نخست وزیر در بخش های تجارت خارجی و تکنولوژِی این کشور مشغول به کار می شوند!! 

خبر جالب دیگر در این زمینه شنیده شدن نام "بیل گیتس" بعنوان وزیر تحقیقات، توسعه و رقابت است که البته تلویحا توسط جناب گیتس با اعلام آنکه به شنا علاقه ای ندارد و کوهستان را ترجیح می دهد رد شده است.

زیبائی های این جزیره همانند دیگر نمونه های آن در اقیانوس آرام وصف ناشدنی ست و لذتی که کارمندان گوگل از بودن در این جزیره احساس می کنند غیر قابل تصور است اما جذابیت های دیگری که پیرامون این جزیره برای گوگلی ها بوجود خواهد آمد قانونی ست که از هم اکنون به روشنی در رابطه با آن صحبت می شود و آن نیز رویائی به نام نپرداختن مالیات در این جزیره است و گوگلی ها می توانند با درآمد افسانه ای خود تا می توانند زندگی را به کام خود شیرین کرده و یک سنت مالیات نیز نپردازند (البته لذت این امر برای ما که نمی دانیم مالیات چه درختی ست قابل درک نیست).

 در این جزیره برای هر گوگلی خانه ای رویائی ساخته می شود که گذشته از موارد معمول حتما باید دارای یک آکواریم بزرگ در خانه و یک ماهی گرمسیری بروی میز کار باشد. همچنین هر گوگلی می بایست حداقل 20 درصد از زمان کارکرد روزانه خود را به ماهیگیری اختصاص دهد و حتی قرار است کلکسیونی از ماهی های زیبای صید شده از این منطقه به نمایش گذاشته شود. غذای اصلی ساکنان Googland ماهی خواهد بود که منبع سرشاری از فسفر و امگا 3 بوده و در سر ذوق آوردن اهالی گوگل و افزایش هوش آنها موثر خواهد بود، استراتژی که گوگل در رقابت با سایر رقبا بروی آن حساب ویژه ای باز کرده است و بلاخره گوگلی ها در این منطقه به تمرین رقص های ساکنان محلی این ناحیه نیز خواهند پرداخت.

اما شاید اولین سوالی که پس از خواندن سطور فوق به ذهن خطور می کند چگونگی نگه داری 15000 سرور و دیتا سنتر گوگل در این جزیره کاملا مرطوب و خاص است. پاسخ به این سوال بر بهت خوانندگان کاملا می افزاید چرا که گوگل قصد دارد تمامی سرور های خود را در زیر آب و در یک تالاب داخل جزیره قرار دهد امری که گذشته از مسائل فنی دلائل امنیتی فراوانی نیز دارد از جمله آنکه دسترسی به این بخش تنها از طریق غواصی در زیر آب امکان پذیر است.

 دیگر اخبار بدست آمده از این گزارش حاکی از آن است که گوگل به دنبال خرید پنج جزیره دیگر به شکل های O O G L E در پنج قاره جهان است که بدین ترتیب و با عملی شدن این رویا نگفته پیداست که چه اتفاقی برای دیگر رقبای گوگل خواهد افتاد.

 

 بعدالتحریر:

ظاهرا این قضیه یک شوخی از طرف یک فرانسوی شوخ طبع بیشتر نبوده! شوخی ای که حتی خبرگزاری های داخلی هم اون رو باور کردند (مثلا در ضمیمه کلیک روزنامه جام جم در اینجا خبر کوتاهش به چاپ رسیده بود) - با تشکر از خواننده خوبمان علی بابت ارسال لینک.

دسته ها : اینترنت
يکشنبه بیستم 11 1387

 

در حالی که مواضع اخیر اردوغان، نخست وزیر ترکیه در اجلاس داووس موجی از واکنشهای مثبت رادر افکار عمومی جهان اسلام پدید آورد، اظهارات دو روز گذشته برخی مقامات ارشد این کشور درباره لزوم روابط دوجانبه بین آنکارا و تل آویو، ابهاماتی را درباره سیاست خارجی ترکیه پدید آورده است.
به گزارش الف، "جمیل چیچک" معاون نخست وزیر ترکیه پس از نشست اخیر کابینه ترکیه گفت: ما به روابط 
دو جانبه با اسرائیل اهمیت ویژه ای قائل هستیم. وی افزود: ما به آینده نگاه می کنیم  و به هیچ وجه نمی خواهیم از اسرائیل و از اسرائیلی‌ها انتقاد کنیم. همزمان وزیر خارجه ترکیه نیز بر آمادگی کشورش برای کمک به پیشبرد فرایند صلح میان سوریه و رژیم صهیونیستی تاکید کرد. "علی بابا جان" با تاکید بر لزوم حل اختلاف ها و برقراری صلح میان دمشق و تل اویو تصریح کرد: انکارا برای از سرگیری مذاکرات صلح میان سوریه و رژیم صهیونیستی در زمان مناسب آمادگی دارد.

یک روز پس ماجرای داووس، پرز و اردوغان سعی کردند تا جو دوستانه‌ حاکم در روابط میان دو کشور را بار دیگر برقرار سازند. پرز پنجشنبه شب درست یک روز پس از ماجرای داووس، در گفت‌و‌گویی تلفنی با اردوغان، تاسف خود را از آنچه در این جلسه رخ داد، اعلام کرد. پرز خطاب به اردوغان گفت: «دوستان هم می‌توانند گاهی با هم اختلاف داشته باشند، من احترام فراوانی برای جمهوری ترکیهو شخص شما به عنوان نخست وزیر این کشور قائل هستم».در مقابل رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه نیز اعلام کرد که انتقاد او تنها به سیاست دولت اسرائیل است و او هیچ انتقادی به مردم این کشور و یهودیان ندارد. این درحالیست، که موضع اردوغان در داووس، موجی از ابراز احساسات ضدصهیونیستی مردم ترکیه و افکار عمومی جهان را در پی داشت. در همین حال هفته گذشته، برخی رسانه های منطقه ای اعلام کردند که سیاست اخیر ترکیه، سناریویی برای حذف ایران از نقش رهبری افکار عمومی جهان اسلام و جایگزین کردن انکارا بجای تهران است.

روزگارانی در مابین چند ده پارچه ابادی دو سه تا ابادی که جمعیت و قدرت بیشتری داشتند . به دیگر ابادی ها زور میگفتند و باج خواهی میکردند. تا اینکه مردم یک ده بر آشفته و قیام کردند . و بر علیه زور گویان، داد سخن دادند. و همین شد که مردم و جوانان دیگر ابادی ها به شعار ها و پیشرفت هر چند .گوش فرا داده و جوانان آن قریه ها به بزرگان ابادی های تحت ظلم خودشان اعلام کردند . که چرا شما نیز قیام نمیکنید. خبر به گوش زور گویان رسید . به فکر افتاده و تصمیم گرفتند با دهی که نه اینوری بود و نه انوری (دو سویه). وارد معامله شده و نتیجه ان شد که ان بزرگ ده (دو سویه) بر علیه زور گویان پرخاش کرده و اعلام کردند، که ما ظلم و زور نمیپسندیم. با این سخنرانی جوانان ده دوسویه گلها بر سر وی ریخته و حلوا های شیرین پخش کردند که بله ما هم یکی را داریم که مثل کدخدای انقلابی ده مجاور مان سخن از داد زند.

نتیجه

  • مردم ده دوسویه خام شدند.
  • دیگر احتیاجی به ده مجاور و شعارهای بیدار کننده اش ندارند.
  • مردم روستاهای دیگر نیز یک جایگزین پیدا کرده اند.
  • و سیاست دو سویه به پیش می رود.
    کل داستان ما اینست: این یک پاتک سیاسی بود و هست. که 
    انقلابی چون انقلاب ایران درده دو سویه که خاکش هم دو سویه است (اروپا و اسیایی) اتفاق نیافتد و مردم دیگر روستاها به آن رجوع نکنند.

این اردوان قهرمان در همان جلسه داووس خطاب به شیمون پرز گفت: دو تا از نحست وزیران اسرائیل به من گفتند وقتی سوار بر تانکها وارد غزه می‌شوند نهایت لذت را می‌برند!..( یا یک همچین چیزی! عین جمله یادم نیست نقل به معنی کردم شما خودتان یادتان هست!) خوب 1- باید پرسید: تو چه گفتی؟ 2- چرا نشستی تا این حرف را بزند؟! 3- شما چقدر با هم خودمانی شده بودید که او حرف دلش را به تو گفته! 4- چرا حالا باید افشا می کنی؟ بینید امروز صهیونیست ها قدرت زیادی در سطح جهان و بویژه در آمریکا دارند . هر دولتی از اونجایی که به منافع کشورش نگاه می کند می دانددرگیری با صهیونیست ها یعنی اختلاف با آمریکا و غرب . اختلاف با آمریکا و غرب یعنی از دست دادن منافع اقتصادی و پیشرفت کشور . بنابراین در این دنیا که اکثر کشورها بر اساس اصول مادیسیاست هایشان را اتخاذ می کنند . باید به سیاست های شجاعانه کشور خودمان که به پشتوانه مردم متعهد و انقلابی اتخاذ می شود افتخار کنیم . البته در این بین حداقل وظیفه مسوولین ارشد کشور ایران اینه که به پاس قدردانی از این مردم فهمیده با تصمیمات علمی و عاقلانه نه احساسی علی رغم تحریم ها موجب بهبود رفاه و اقتصاد کشور بشوند . عملی که من معتقدم حداقل 200 سالی هست صورت نمی پذیرد. ما نمی توانیم هم تحریم های بین المللی را تحمل کنیم و هم زمان آثار زیان بار تصمیمات فردی و احساسی را نیز تحمل کنیم. در پایان ما نباید از ترکیه که به منافع اقتصادی خودش و هم چنین عضویت در اتحادیه اروپا می اندیشد توقع زیادی داشته باشیم.

دیدیددرمورد ترکیه وسیاست روابطه بااسراییل آن کشورزودقضاوت کردید! ترکیه برای پیوستن به اتحادیه ی اروپا همه کار میکند چون همه کشورهابفکر منافع ملی خودشان هستند.  هدف از این بازی "اوا نزن کشتیش" گفتن ترکیه، صرفا بازی سیاسی برای تغییر توجهات از ایران به ترکیه است. در این حالت حماس تحت فشار افکار عمومی، مجبور به پذیرش قیمومیت ترکیه شده و ترکیه نیز به همراهی اعراب ، به اندازه کافی به اسرائیل باج خواهد داد. این عمل اردوغان برای نشان دادن این موضوع بود که داشتن روابط با اسرائیل به معنای عدم انتقاد نیست پس همه بیایید با اسرائیل روابط برقرار کنیم و بعدا از آنها انتقاد کنیم. اینکه ترکیه از ورود کمکهای بشردوستانه هلال احمر ایران به لبنان در جنگ 33 روزه از طریق مرزهایش جلوگیری کرد و حالا در اجلاس داووس رفتاریمتفاوت به نمایش گذاشت جای سوال دارد. پر کردن جای ایران را در الگوی مقاومت و پر کردن و کمک به سازش مسلمانان و اسراییل وحرکت در مسیر برنامه های آمریکایی-اسراییلی شاید از جمله اهداف این حرکت ها باشد.

بی پرده بگویم: ما خیلی زود از حول حلیم میفتیم تودیگ و گرنه سیاست خارجی ترکیه هیچ ابهامی ندارد و سیاست خارجی اصولا مجال ابراز احساسات نیست. حال آقای اردوغان یک سری احساساتی از خود نشان داد ولی آن به مفهوم تغییر سیاست خارجی ترکیه نیست که حالا می گویید ابهام بوجود آمده است.
با به به و چه چهی که از 
مقامات و رسانه هایمان در خصوص اظهارات اردوغان شندیم یاد چنین اظهار نظرهایی در زمان راه ندادن مره کاواکچی نماینده زن مجلس ترکیه به پارلمان و اصرار وی بر حفظ حجاب افتنادم که خطیب جمعه کشورمان از آن تجلیل کرد اما خود خانم کاواکچی گفت که مقامات ایران حق ندارند در مورد نبود آزادی برای زنان حرف بزنند در حالی که خود به نوعی دیگر ناقض این آزادی هستند. به نظر می رسد ما باید بارها از این سرخوردگی ها ببینیم تا عبرت بگیریم. و زود نتیجه گیری نکنیم.

منبع: عصر رایانه

 

دسته ها : عمومی
جمعه هجدهم 11 1387
http://www.gigaimage.com/images/2aewsofvl8s97hau6zl2.jpgامروز که به سایت یاهو رفتم دیدم صفحه اصلی یاهو عوض شده و در بالی صفحه لینکی با نام Retrun To Classic درج شده تا به صفحه قدیمی یاهو رفت. و لینکی با عنوان Send Feedback نیز درج شده تا بازخورد مردم را در زمینه صفحه جدید محک بزنند. ما که هیجان زده شده بودیم رفتیم تو Google گفتیم یک گشتی بزنیم ببینیم ملت نظرشان درباره یاهو چیست که خردیم به یک مطلب که خیلی حال کردیم. مطلب این بود.

 

بازدیدکنندگانی که به صورت تصادفی انتخاب شده اند با مشاهده وب سایت یاهو به زودی می توانند به طراحی مجدد عظیم این صفحه یاری رسانند.
افراد انتخاب شده بازخورد خود را پیرامون شیوه های مختلف ارائه اطلاعات و کاربردها برای کاربران عادی به یاهو ارائه خواهند داد.
این شرکت امیدوار است این نونمایی کردن تعداد افرادی را که از این صفحه بازدید می کنند ارتقا داده و موجب بهبود درآمدهای تبلیغاتی خود گردد. بنابر ادعای یاهو، صفحه خانگی این سایت پر ترافیک ترین صفحه این وب سایت بوده و در ماه بیش از 300 میلیون بیننده دارد.
گفتنی است آخرین تغییرات داده شده در این سایت مربوط به ماه می سال 2006 می باشد. اما به گفته قائم مقام ارشد یاهو تغییرات حاضر فراتر از افزودن چند آیتم بوده و دامنه بسیار گسترده تری دارد. این تغییرات باهدف ارائه ابزار شخصی سازی صورت می گیرد و به کاربران فرصتی خواهد داد تا با سرویس My Yahoo صفحات نخست خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
با کمک تغییرات جدید کاربردهای بسیاری در دسترس کاربران گذاشته خواهد تا بتوانند با استفاده از فناوری نوین ارتباطی طرح های جدید و ارتباطات جدید خود را شکل دهند.
این تغییرات مسلماً به افزایش بازدید کننده و تقویت بخش تبلیغات این وب سایت جهانی کمک شایان توجهی خواهد نمود.
 

در روز اول 2009 ما رفتیم یاهو تا در آن User را وارد کردم و به اصطلاح Sing in شویم که دیدم صفحه یاهو عوض شد! وقتی Sing Out کردم بزگشت به حالت اول. حالا اگر شما نتوانستید چشمتان را به جمال یاهوی جدید روشن کنید عکسش را ببینید. البته حق کپی رایت یادت نره!

کلمات کلیدی: صفحه جدید یاهو، New Yahoo! Home page، تصادفی، بتا، آزمایشی، Test، Beta، 2009

دسته ها : اینترنت
پنج شنبه هفدهم 11 1387
این اولین پست وبلاگ من است. و به خاطر اینکه همه برنامه نویسها اول برنامه ی خود را به این شروع می کنند آن را خیلی دوست دارم. برای همین اولین پستم را با آن شروع کردم.
دسته ها : عمومی
چهارشنبه شانزدهم 11 1387

در آغاز هیچ نبود. تنها ویندوز بود... نه٬ صبر کنید. انگار تاریخ چیز دیگری می گوید! در آغاز هیچ نبود. تنها Unix بود و کمی هم سیستم عامل های کوچکتر دیگر مثل DOS که تنها می توانستی دستورات را در خط فرمان آنها تایپ کنی. هیچ رابط کاربری گرافیکی وجود نداشت. اما در بهار سال 1984 ورق برگشت. تیم توسعه شرکت Apple هشت سال پس از تاسیس این شرکت چند ملیتی توانست نخستین سیستم عامل دارای رابط کاربری گرافیکی که با موس و صفحه کلید کار می کرد را به بازار ارائه کند. اینگونه بود که Macintosh متولد شد. در این سری مقالات سعی می کنم از دید یک کاربر حرفه ای ویندوز که سالهای سال بجز ویندوز با هیچ سیستم عاملی کار نکرده بود نگاهی بیندازم به پدیده Mac. پدیده ای که با وجود گذشت ربع قرن از اختراع شدنش تازه دارد اندک اندک به بازارهای ایران راه پیدا می کند. اگر شما هم مشتاق بیشتر شناختنش هستید مرا در این سفر همراهی کنید.

 

mac-story-01.jpg

 

سال 1984 بود که Apple توانست با ارائه سیستم عامل گرافیکی خود همراه با رایانه های زیبای منحصر بفردش به موفقیت بزرگی برسد. موفقیتی که بی شک بجز تلاش های شبانه روزی تیم توسعه اپل حاصل تبلیغ هوشمندانه محصول هم بود. آنونسی که اکنون بعد از گذشت بیش از بیست سال از ساخته شدنش توسط کارگردان شهیر انگلیسی ریدلی اسکات از آن به عنوان یک شاهکار یاد می کنند. این آنونس را می توانید از اینجا دانلود کنید و ببینید (با فرمت mov و به حجم کمتر از 14 مگابایت). در این آنونس دو دقیقه و پنجاه و سه ثانیه ای اشاره هایی مستقیم به داستان معروف 1984 جرج ارول وجود دارد که میخکوب کننده است. دو روز بعد از پخش این تبلیغ بود که رایانه های Mac به بازار عرضه شدند و فروش موفقی هم داشتند. 

 

 

mac-story-02.jpg

 

نمایی از آنونس معروف ریدلی اسکات و اعلان ظهور پدیده ای به نام مکینتاش

 

Macintosh II را با سرعت 16MHz ارائه کرد و قابلیت ارتقاء رم و بعضی قسمتهای دیگر را هم به آن افزود.
کمتر از دوسال بعد از ارائه مکینتاش بود که مایکروسافت با درک علاقه روزافزون مردم به رابط های کاربری گرافیکی نخستین نسخه ویندوز را ارائه کرد. البته تا پیش از ارائه نسخه سوم ویندوز یعنی Microsoft Windows 3.0 در سال 1990 موفقیت تجاری بزرگی کسب نکرد. 

 

 

mac-story-03.jpg

 

نخستین رایانه Macعرضه شده در سال 1984

 

در سال 1989 بود که اپل پس از ارائه نمونه های مختلفی از مکینتاش ٬ نخستین لپ تاپ خود به نام Macintosh Portable را به بازار روانه کرد و بعد از آن نخستین سری حرفه ای با نام PowerBook 100 در سال 1991 به بازار عرضه شد. این مدل و مدلهای بعدی آن نخستین رایانه های دارای صفحه کلید و Trackball (دایره ای که با گرداندن آن مکان نمای موس حرکت می کند) بودند که به دنیا معرفی شدند.

 

mac-story-07.jpgاز همان سالهای آغازین ورود مکینتاش رقیبی به نام مایکروسافت سایه به سایه اپل حرکت می کرد. در سال 1995 تقریبا مشخص شده بود ویندوز رقیبی بسیار سرسخت برای مکینتاش است. در سال 1997 استیو جابز از موسسین اپل که در سال 1985 در پی اختلاف با هیئت مدیره از اپل خارج شده بود بار دیگر به این شرکت بازگشت تا انقلاب جدیدی در این کمپانی بزرگ بوجود آورد. این انقلاب یک سال بعد به صورت رایانه های iMac به بازار عرضه شد و با عرضه لپ تاپهای  iBookادامه یافت. در سال 2005 اپل ارزانترین دسکتاپ مکینتاش خود را به نام Mac mini با قیمت فقط 499 دلار به بازار عرضه کرد.

 

 

 

mac-story-04.jpg

 

Mac mini کوچکترین دسکتاپ ساخت اپل

 

سیستم عامل مک در طی این سالیان دراز به تکامل خود ادامه داده است. اواخر دهه نود میلادی بود که اپل با انجام تغببرات بنیادی در سیستم عاملش٬ سیستم عامل Mac OS X (خوانده می شود مک. او. اس. تن یا 10 ) را توسعه داد و در نخستین سالهای قرن بیست و یکم به جهانیان عرضه کرد. این سیستم عامل از ساختار دگرگون شده Unix استفاده می کرد. در سال 2001 بود که اولین نسخه Mac OS X با نام یوزپلنگ (Cheetah) به دنیا آمد و بعد از آن هم به ترتیب  Puma (یوزپلنگ آمریکایی) ٬ Jaguar (پلنگ خالدار آمریکایی) ٬ Panther (پلنگ) و Tiger (ببر) عرضه شدند. تا اینجا برنامه های قدیمی نوشته شده برای Mac می توانستند با استفاده از یک امکان جانبی به نام "کلاسیک"  موجود در سیستم عامل روی آن نصب شوند اما با عرضه آخرین نسخه از مک به نام Leopard (گربه وحشی) در پایان سال 2007 این امکان حذف شد.

 

 

mac-story-05.jpgبا مرور تاریخچه Mac حرکت به سوی نو آوری توسط این کمپانی بیش از هر چیز دیگری جلب توجه می کند. البته نمی توان این نکته را فراموش کرد که اگر مایکروسافت نبود شاید امروز همه ما کامپیوتر را از دریچه نگاه یک مکینتاش می شناختیم. اما چه شد که مک نتوانست  به برتری ناشی از نو آوری های خود ادامه دهد؟

 

مسلما برترین علت آن انگشت شمار بودن برنامه های نوشته شده برای Mac در مقایسه با پی سی درروزگاران اولیه بوده است. عاملی که امروزه دیگر به شدت گذشته ها نیست و باعث می شود جرات کنیم و به فکر داشتن یک مکینتاش برای انجام کارهای روزمره مان بیفتیم. عامل مهم دیگر قطعا قیمت بالاتر سیستمهای مک در مقایسه با PC است. قطعا کیفیت و طراحی در ابتدای عرضه مکینتاش از اصول جدایی ناپذیر سیاستهای اپل بوده اند و مسلما در آن زمان تاثیر زیادی در قیمت بالاتر و در نتیجه رشد کمتر Mac در مقایسه  با PC داشته اند. اما ظاهرا امروزه معیارهای تولید تغییر کرده اند. دیگر تفاوت زیادی بین قیمت یک مک و یک پی سی وجود ندارد. همینطور در رده لپ تاپ ها. حتی با به حساب آوردن قیمت نرم افزارها و خود سیستم عامل (که در ایران جایگاهی ندارد!) می توان به وضوح دید که پی سی و ویندوز گرانتر هم در می آیند.
در هر حال این روزها شاهد اوج گرفتن دوباره مکینتاش هستیم. عده ای معتقدند این امر بدلیل محبوبیت یافتن بیش از حد iPod است. امری که باعث شده تعداد زیادی از دارندگان این محصول محبوب٬ تشویق به خرید محصول دیگری از اپل شوند. مسلما محبوبیت فراتر از انتظار iPhone هم به این امر دامن خواهد زد.
مک های جدید به استفاده از CPU های اینتل با معماری X86 روی آورده اند. این جمله شاید به خودی خود خیلی خاص نباشد اما شاید همین نوآوری اپل باعث شد تا این مقاله نوشته شود. نوآوری ای که باعث شد من و بسیاری دیگر از کسانی که کنجکاو دیدن این سیستم عامل غریبه بودیم بتوانیم آن را روی کامپیوترهای معمولی خودمان (یا همان PC ها) نصب کنیم. بله درست می بینید. Mac در حال حاضر روی PC هم نصب می شود! و البته بر عکس آن هم صادق است. روی یک رایانه Mac که از سی پی یوی Intel استفاده می کند می توانید ویندوز داشته باشید٬ آن هم به راحتی آب خوردن!

 

 

mac-story-06.jpgاما واقعا مزیتها یا معایب Mac نسبت به Windows چیست؟ کمی صبر کنید. در قسمت دوم این سری مقالات، با هم به این سوال پاسخ خواهیم داد.

 

ادامه دارد...

منبع finaprp.blogfa.com

دسته ها : سیستم عامل
چهارشنبه شانزدهم 11 1387
X